Sosyal Erkek Projesi’nin Amacı Nedir ?

Sessiz ve kar yağışının devam ettiği bir akşamdan sana merhaba demek istiyorum. Şu anda okumakta olduğun blog sitesinin bir yazarı olarak sana bazı açıklamak istediğim bazı şeyler var. Tabi ki en başta açıklamayı düşündüğüm şey Sosyalerkek.com’u neden kurduğum olacak.

Bakın, en baştan belirtmek isterim ki bu yazıda saçma sapan kız tavlama, karşı cinsi etkileme veya özgüven kazanmak gibi boş vaatler veren hikayeler görmeyeceksiniz. Direk olarak hayatın içerisinden konuya girmek istiyorum.

Etrafıma baktığımda herhangi bir kültürel birikimi olmayan, zamanını boş yere sosyal medya veya online oyunlar gibi alanlarda harcayan, kendisini herhangi bir konuda geliştirmemiş, sağlıklı bir hayatı ve vücudu olmayan, iyi giyinmeyen ve kişisel bakımına gerekli özeni göstermeyen insanları sıklıkla görüyorum.

Gerçekten dışarı çıktığınızda lütfen etrafınıza bir göz gezdirin; iyi giyinen, saç ve sakal kesimi düzgün olan ve fit bir vücuda sahip olan kaç kişi görüyorsunuz ? Açıkçası ben fazla göremiyorum. Aslında böyle görünmek isteseler bile gerekli bilgi birikimini ve desteği alamadıklarından bu durum ortaya çıkıyor.

Bu paragraf size her ne kadar fazla samimi gelmeyecek olsa bile eskiden benim de durumum bu şekildeydi. Okuldan geldiği gibi bilgisayar başına geçip online oyunlar oynayan, sağlıksız beslenmekten şişmanlayan, kişisel bakımına ve saçına gerekli özeni göstermeyen, uyku düzeni diye bir kavramı tanımayan ve giyimden anlamayan birisiydim.

Ve bir gün gecenin karanlığında gerçekten bu durumu düşündüm.. Böyle yaşamaya devam etmeyi gerçekten istiyor muydum ? Bak bizzat sana da soruyorum. Şu anda yaşadığın hayatı değiştirmeyi gerçekten istiyor musun ? Gerçekten idealleri, hedefleri, hayalleri olan ve insanlar tarafından saygı gören bir insan olmak istiyor musun ?

Eğer cevabın evetse önünde maalesef büyük bir engel bulunduğunu söylemem gerekiyor. Bu engelin ne olduğunu merak ettiğini hissedebiliyorum. İnsanlar tarafından saygı gören ve hayattan gerçekten zevk alan bir erkek olmanın önündeki tek engel ne biliyor musun ? SADECE SENSİN, SEN !..

Dikkat ! yukarıdaki kalın harflerle yazılı olan kısmı lütfen es geçmeyin. Gerekirse 5 defa okuyun, mantığını özümseyin. Bu saçma bir motivasyon sözü değildir ! İstediğin hayatı sana sağlayacak olan cümlelerden biridir.

Eğer istediğin hayatı gerçekten yaşamak istiyorsan bazı şeyleri artık değiştirmen gerekli!! Bu süreç içerisinde bir çok tecrübemi Sosyal Erkek’te yazıya dökerek seninle paylaşacağım.

İdeal ve insanlar tarafından saygı görülen bir erkeğin nasıl olunacağı ile ilgili bir çok bilgiyi size vereceğim. UNUTMAYIN SOSYAL ERKEK SİTESİNİN ASIL AMACI DAHA İYİ BİR HAYAT YAŞAMANIZ İÇİN SİZE YARDIMCI OLMAKTIR !