Parfüm Seçimi Erkek
Kişisel Bakım

Erkekler Parfüm Seçerken Kesinlikle Nelere Dikkat Etmelidir ?

Parfüm seçimi erkek, parfüm seçerken dikkat edilmesi gerekenler ve erkekler için parfüm seçimi nasıl yapılmalıdır konularına bu yazımızda değineceğiz.

Merhaba, gerçekten önemli bir konuya geldiğimizi belirtmek istiyorum. Neden mi ? Cevabı aslında oldukça açık; bir insanın itici veya çekici olacağını beynimizde belirleyen unsurlardan biri “parfüm seçimleri”

Bu konuya özellikle değinmek istiyorum. Çünkü biz erkekler parfüm seçiminde bir çok önemli noktayı es geçiyoruz. İstediğiniz kadar iyi giyinebilirsiniz, iyi bir vücudunuz olabilir veya ortalamanın üstünde bir tipiniz olabilir.

Ancak ! İnsan ilişkilerinde iyi bir izlenim yaratmak ve karşı cinse çekicilik yaratmak istiyorsanız kesinlikle iyi bir kokuya sahip olmalısınız. Çünkü güzel bir koku bilinçaltımızdan geçerek yeni tanıştığımız kişiyle ilgili düşüncelerimizin olumlu olmasını sağlar.

İyi bir kokuya sahip olmak için erkek parfüm seçimi konusunda oldukça dikkatli davranmanız gereklidir. Bu nedenle lafı daha fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum.

 

Erkek Parfüm Seçimi

Karşı cins üzerinde belirli bir çekim yaratmakta bize yardımcı olacak en önemli sırlardan birinin parfüm olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. Parfümler başka insanlarla olan diyaloglarımızda olumlu veya OLUMSUZ olarak etki yapar. Ancak bu etkiyi ayırt etmek büyük bir önem içerir.

Sabah saatlerinde insanların koku alma duyularının daha güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Eğer siz bu durumu göz önünde bulundurmayarak ağır bir parfüm ile metrobüse binerseniz insanlar bu durumdan büyük bir rahatsızlık duyacaktır. Bu nedenle hazırladığım listeyi göz önünde bulundurarak parfüm seçiminizi yapmalısınız.

 

Parfüm Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kendiniz için doğru parfümü almaya gitmeden önce bazı kriterleri bilmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

  • Parfüm almaya gittiğinizde üzerinizde herhangi bir ek koku bulundurmamaya özen gösterin. Üzerinizde bulunan koku alacağınız parfümün kokusunu engelleyebilir.
  • Parfümü çeşitlerini denerken aynı yerlere parfüm sıkmamaya özen gösterin.
  • Parfümü sıktıktan sonra hemen kararınızı vermeyin, dışarı çıkıp bir saat kadar gezin ve tekrardan sıktığınız yeri koklayın ilk sıktığınız kokudan çok farklı ve soluk bir koku alıyorsanız o parfümü almanızı önermem.
  • Orjinal parfüm kullanımına özen gösterin. Sahte parfüm kullanımları başınıza bazı sağlık sorunları açabilir.

Erkekler için parfüm seçimi yaparken bu maddelere özen göstermenizi öneririm. Parfüm seçiminizi doğru yapmış olsanız bile bakımsız bir vücutta parfüm kullanmak verimli olmayacaktır.

 

Bütçenize Göre Erkek Parfüm Seçimi

Parfüm almaya gitmeden önce oturup bir düşünün. Bir erkek parfüm seçimi için ne kadar bütçe ayırabilecek durumdasınız. Fiyatları çok yüksek olan parfümleri illa ki kullanmanıza gerek yok günümüzde 50 liraya bile oldukça kaliteli kokan parfümler bulabiliyorsunuz. Öğrencilik yıllarımda parfüm yerine üzerime Axe sıkıp dışarı çıktığımı bile söyleyebilirim 🙂

 

Mevsimlere Göre Erkek Parfüm Seçimi

Her mevsimin kendine özel bir güzelliği olduğu gibi her parfümün de kendine özel bir mevsimi vardır. Parfüm alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında alacağınız parfümü hangi mevsimde kullanacağınız da var. Kış mevsiminin asilliğini ve ilkbaharın canlılığını üzerinizde doğru parfüm seçimi ile yansıtabilirsiniz.

Yaz mevsimindeerkek parfüm seçimi” olarak hafif ve ferahlık hissi veren parfümlerden yana kullanmanızı öneririm. Yazın parfümün kış aylarına göre daha kolay yayıldığı söylenebilir bu nedenle çok ağır parfümlerin aksine yazlık parfümler daha iyi bir seçim olacaktır. Papatya veya zambak gibi kokuların yanında çiçek kokularını yaz mevsiminde kullanabilirsiniz.

İlkbahar mevsiminde “erkek parfüm seçimi” olarak ise ferahlık ve canlılık veren parfümleri kullanmaya özen gösterin. Duygunun ve gençlik hissinin ön plana çıktığı bu mevsimde meyve veya aroma kokularını barındıran ilkbahar parfümlerini almanızı öneririm. Yaz mevsiminde olduğu gibi ilkbaharda da ağır koku kullanımından kaçmalıyız.

Kış mevsiminde terlemenin az olmasıyla beraber kokunun yayılması az olacağından biraz daha ağır parfüm kullanımını öneriyorum. Gizemli ve özgür ruhunuzu yansıtacak olan bu mevsimde misk, vanilya, ağaç (sandal ağacı) ve baharat kokularına içeren kış parfümleri kullanılabilir.

Sonbahar mevsiminde ise ağır tonlarda parfüm kullanımını öneririm. Parfüm seçimi yaparken zencefil, karanfil ve reçine gibi baharatların yanına ek olarak meyve ağaçları kokularını bulunduran sonbahar parfümlerini göz önünde bulundurun.

 

Ten Rengine Göre Erkek Parfüm Seçimi

Parfüm seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında önemli bir maddenin daha bulunduğunu belirtmek isterim. Doğru parfüm seçimi yaparken, ten renginin belirlenmesi de önem içeriyor.

Ten renginin oluşturduğu farklılıklar parfümlerin üzerinde olumlu veya olumsuz etkiler yaratabilir. Bu etkiyi olumlu şekilde kendi tarafımıza çekmemiz kesinlikle bizim yararımıza olacaktır.

Beyaz tenli erkek parfüm seçimi; Beyaz tenli kişilerin ciltleri güneş ışınlarına karşı daha hassas olduğundan parfüm seçimlerinde bu durumun göz önünde bulundurulması gerekiyor. Beyaz tenlilerin vanilya veya bergamot tarzında fazla ağır olmayan kokuları kullanmalarını öneririm.

Buğday tenli erkek parfüm seçimi; Eğer cildiniz buğday rengine daha yatkınsa baharat ve çiçek kokularının yanına ek olarak tarçın içeren kokuları seçebilirler. Ayrıca buğday tenliler için parfüm önerileri yazımıza sitemizde göz atmayı unutmayın.

Kumral erkek parfüm seçimi; Çok ağır olmayan kokuların yanı sıra fazla hafif kokuların kullanımını kumral ten rengine sahip kişilere önermiyorum. Kumral tene hangi parfüm gider sorusunun cevabı ise baharat, oryantal ve biraz daha mistik kokular olabilir.

Esmer erkek parfüm seçimi; Ten rengi esmere daha yatkın olan erkeklerin baharat ve kış kokularını kullanmalarını öneririm. Ayrıca sitemizde paylaşılacak olan esmer tenliler için parfüm önerileri listesine bakmayı unutmayın.

Ten renklerinin çeşitli olması deri kalınlıklarının farklı olmasına neden olabilir. Bu durumun sonucunda elde edilmek istenen koku farklı şekilde hissedilebiliyor. Tene uygun erkek parfüm seçimi erkeklerde çok önem verilmesi gereken bir kriter olmasa bile yine de dikkat etmenizi öneririm.

 

Sabah veya Akşam Hangi Parfümler Kullanılmalı

Erkek Parfüm seçimi yapmanın bir çok kriteri olsa bile bir noktayı daha göz önünde bulundurmanızı öneririm. Sabah ve Akşam saatlerinde parfüm seçimi konusu da büyük bir önem arz etmektedir.

Bu durumun temel sebebi ise sabah ve akşam saatlerinde vücudumuzun koku algılama durumlarının farklılık göstermesidir. Parfüm seçimi nasıl yapılır sorusunu sormadan önce başka bir soruyu daha yanıtlamamız gereklidir. “Parfümü ne zaman kullanacağım ?”.

Bir çok insanın sabah saatlerinde koku duyuları daha aktiftir. Bu nedenle kullanmakta olduğunuz bir koku sabahları rahatsız edici olabilir. Bu nedenle parfüm seçimi yaparken sabah saatlerini göz önünde bulundurarak rahatsız edici derecede olan ağır koku seçimlerinden uzak durmalıyız.

Bu durumun yanı sıra akşam saatlerinde koku duyumuz, sabah saatlerine göre daha az verimlidir. Eğer azımsanamayacak kadar hafif bir parfüm kokusu kullanıyorsanız akşam saatlerinde kullandığınız parfümden tam verim alamazsınız.

Erkek parfüm seçimi yaparken sabah ve akşam saatlerinde kullanacağınız 2 farklı parfüm seçmenin yanı sıra, orta tonlarda bir parfüm seçimi yaparak ihtiyacınızı karşılamayı başarabilirsiniz.

 

SON SÖZLER

Bu yazımızda; Erkek parfüm seçimi nasıl yapılır sorusunun üzerinde durarak tene uygun erkek parfüm seçimi ve doğru parfüm seçimi gibi soruların yanı sıra parfüm alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusunun cevabını da vermiş bulunuyoruz.

Parfüm seçimi erkek takipçiler için gerçekten büyük bir önem taşıması gerekiyor. İyi giyinmenin yanı sıra hoş bir kokuya sahip olmanız gerektiğini kesinlikle unutmayın. Düzenli olarak duş almalı ve deodorant kullanımına özen göstermelisiniz. Vücudunuzun kötü kokusunu parfüm ile kapatmaya çalışmak yerine kişisel bakımınıza özen göstermelisiniz.

Ayrıca ben parfümleri cildime sıkmaktansa kıyafetlerimin üzerine sıkmayı tercih ediyorum. Bu durum karşısında kokunun daha az verimli olacağı aşikar. Ancak bu uygulamayı yapmanın daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Karar sizin 🙂

Değerli zamanınızı ayırarak bu yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. UNUTMAYIN ! her gün sosyal erkeğe bir adım daha yaklaşıyoruz..

Yazı Oylaması
Oylama Tarihi
Oylanan Yazı
Erkekler Parfüm Seçerken Kesinlikle Nelere Dikkat Etmelidir ?
Yazar oylaması
51star1star1star1star1star

Kaliteli içerikler üreterek sosyalerkek olmaya katkı sağlayan bir yazar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir