Kol kıllarını almak
Kişisel Bakım

Kol Kılları Alınmalı mı ? Nasıl Almalıyız ?

Kol kıllarını almak erkek okuyucularımız açısından garip kaçabilir. Toplumumuzun bir çok şeye ön yargılı yaklaştığı bu dönemlerde erkeklerin kol tüylerini almak gibi bir girişimde bulunması bile “kırık mısın la” gibi tavırlarla karşı karşıya kalmamıza neden olabiliyor. Toplumu bir yana bırakarak şahsi görüşümü soracak olursanız; koldaki tüyleri almak mantıklı veya mantıksız olabilir. Nasıl mı ? Hemen açıklayalım.

Eğer atletik olarak yağ oranı düşük ve kaslı bir vücuda sahipseniz kol kıllarını almak mantıklı olabilir. Bunun en büyük nedeni ise kaslarınızın daha belirgin şekilde gözükebilecek olmasıdır. Bir yandan kol kıllarını almama seçeneği de mantıklı olabilir. Vücut kılının bulunması testesteron hormonunun varlığına yönelik sinyallerde bulunabileceğinden dolayı daha erkeksi durmanıza neden olabilir.

Lafı fazla uzatmadan bu yazıda şu başlıklara değineceğimizi belirtmek istiyorum; Kol kıllarını almak, kol kılları neyle alınmalıerkek kol kılları azaltma ve kol kılları için epilasyon.

 

Kol Kıllarını Almak ?

Kol kıllarını almak hakkında ki görüşümü size belirtmiştim. Bu yazının ilerleyen kısmında erkekler için kol tüyleri alınırken nelere dikkat edebileceğimize yönelik bilgi paylaşımında bulunacağım.

Genellikle kol kıllarını almak için tıraş makinesi, tüy dökücü krem ve tıraş jileti gibi seçenekler kullanılabiliyor. Bu yazı dizisinde sizin için en mantıklı seçeneğin ne olacağını ele alacağım.

 

Kol Kılları Nasıl Alınmalıdır ?

Çoğunlukla kadınların tüy dökücü krem, epilasyon ve ağda gibi seçenekleri tercih ettiğini biliyoruz. Erkeklerin tercihleri ise genellikle tıraş makinesi ve tıraş jileti oluyor. Bu seçenekler bir yana mantıklı olarak kullanılabilecekken, bir yandan mantıksız olabilir.

Sadece kol tüylerine özel olmamakla birlikte erkekler bacak kıllarını almakta tıraş jileti tercih edebiliyor. Fakat tıraş jileti yanlış şekilde kullanılırsa cildi tahriş etmekle birlikte kıl dönmesine neden olabiliyor. Bu durum tıraş jiletini “kol kollarını almak” için kullanırken kılların çıkış yönünün tersine doğru kullanılmasından kaynaklanabilir.

Eğer tıraş jileti ile kol kıllarını almak istiyorsanız bu durumu göz önünde bulundurmanızı öneririm. Bunun haricinde kol tüylerini tıraş jiletiyle almadan önce vücudunuzun tahriş olmaması için yüzeyi kayganlaştırmak önem içeriyor.

 

Kol Kıllarını Kısaltmak

Kol kıllarını kısaltmak hakkında net bir şey söylemem yanlış olabilir. Ancak bazı sporcuların kol kıllarını tıraş makinesine uygun başlığı takarak kısalttığı söyleniyor.

Kollardaki tüyleri almak tıraş makinesi ile tıraş jiletine nazaran daha kolay olabilir. Ama tıraş makinesinin kol kıllarını almak için uzun süre kullanılması kıllarınızı sertleştirebilir.

 

Kol Kıllarını Makineyle Almak

Tıraş makinesi kol kıllarını almak için kullanışlı olabilir. Bu seçeneği değerlendirecek olursanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor.

Makinenin kalitesi; Kalitesiz bir makine cildinize zarar verebileceğinden “kol kıllarını almak” için kaliteli bir tıraş makinesi seçmenizi öneririm.

Makinenin kablolu/kablosuz olması; Bu durumdan şu anda muzdarip biri olarak söyleyebilirim ki şarjı çabuk biten tıraş makineleri kıl alırken sıkıntı çıkarıyor. Bu nedenle kol kıllarını alırken benim tercihim kablolu tıraş makinesini tercih etmek olacaktır.

Makine başlığı; Tıraş makinesi almadan önce eğer kol kıllarınızı makineyle kısaltmayı düşünüyorsanız, uygun başlığı da satın almanız gerektiğini söyleyebilirim.

Kılları alma yönü; Kol kıllarınızı alırken kıllarınızı kılların çıkış yönüne doğru almalısınız. Eğer zıt yöne doğru kol tüylerinizi alırsanız vücudunuz tahriş olabilir.

 

Tüy Dökücü Kremle Kol Kıllarını Almak

Bazı sporcular kol kıllarını alırken tüy dökücü kremleri tercih ediyor. Açıkçası vücudum hassas olduğundan dolayı bu seçeneği tercih etmiyorum. Bunun nedeni ise akne gibi durumlara neden olmasından kaynaklanıyor.

Kol kıllarını almak için tüy dökücü krem tercih etmek bir nebze daha kolay alabilir. Ancak kol kıllarını almak için seçtiğiniz tüy dökücü kreminin cildinize alerji yapma ihtimalini göz önünde bulundurmanızda gerekiyor.

Ancak sizin tercihiniz tüy dökücü krem olacaksa kaliteli bir markanın tüy dökücü kremini tercih etmek daha iyi olacaktır.

 

Kol Kıllarını Aldıktan Sonra Ne Yapılmalı ?

Çoğu kişi kol tüylerini aldıktan sonra kızarıklık ve iltihap gibi sorunlar olmaması için pudra ve nemlendirici sürmek gibi çözümlere başvuruyor. Bu çözümler cildinize alerji yapmayacak ürünleri kullanmak olursa mantıklı olabilir.

Kol kıllarını almak diğer kıllara nazaran biraz daha dikkat gerektirebilir. Kol kıllarını almak için vücudunuzun yüzeyinin ekstradan kayganlaşmış olması da önem içeriyor. Vücut yüzeyinin kayganlaşmış olması kol kıllarını almak için daha verimli bir seçenek olacaktır.

 

SON YORUMLAR

Bu yazı dizisinde erkek kol kıllarını almak ve azaltma gibi alt başlıklara değindik. Biz erkekler olarak kol tüylerini almak çevremiz tarafından hoş algılanmayabilir. Ancak sosyal bir erkek olmanın yolunun etraftaki insanların sizlerle ilgili görüşlerini bir yere kadar dinlemekten geçtiğini söylemeliyiz. Kol kıllarını alırken illaki bu yazı dizisinde geçecek olan yöntemleri uygulamanız gerekliliği bulunmuyor. Bir cildiye doktoruna giderek uygun çözümü bu yolla da bulabilirsiniz. Açıkçası bu yazıda bulunan yöntemleri denemeden önce doktorunuza danışmanızı öneriyorum. Sonuç olarak her insanın cildi farklı olabileceğinden bu içerikteki öneriler size uygun olmayabilir.

Sağlıcakla kalın 🙂

 

İLGİLİ İÇERİK: BACAK KILLARINI ALMAK – BACAK KILLARINI MAKİNEYLE KISALTMAK ?

 

Bu yazı dizisinde kol kıllarını almak ve erkek kol kılları nasıl alınır gibi sorulara cevap vererek koldaki tüyleri almak hakkında bazı yorumlarda bulunduk.

Yazı Oylaması
Oylama Tarihi
Oylanan Yazı
Kol Kılları Alınmalı mı ? Nasıl Almalıyız ?
Yazar oylaması
51star1star1star1star1star

Kaliteli içerikler üreterek sosyalerkek olmaya katkı sağlayan bir yazar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir