Kıllara Kesin Çözüm
Kişisel Bakım

Erkeklerde İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Rehberi

Erkeklerde istenmeyen tüylerden kurtulma, erkek kıllardan kurtulmanın doğal yolları ve kıllardan nasıl kurtulurum erkek gibi başlıkları içeren bu yazıda istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerini paylaşacağız.

Öncelikle herkese merhaba, erkekler olarak hepimizin ortak bir sorunu olduğu aşikar. Vücudumuzda göğüs, kol, bacak veya diğer kısımlarda bulunan tüylerin varlığı başlı başına bir sorun oluşturuyor. Bu durumun en büyük nedenleri arasında kaslı bir vücut yapısını bu kılların gizlemesi ve terleme gibi durumlarda kötü kokuya neden olması yer alıyor. Erkeklerde istenmeyen tüylerden kurtulma rehberini hazırlayarak bu yazı dizisinde erkek kıllardan kurtulmanın doğal yolları sorusuna da cevap vereceğiz.

Erkeklerde kıl çözümü başlı başına bir sorun olmasının yanı sıra çevremizden aldığımız tepkilerde bizi bu konuda zor duruma sokuyor. Özellikle doğru düşünce sahibine sahip olmayan kişiler, vücut bakımı yapan kişilere karşı bir düşmanlık besleyebiliyor. Bunları görmezden gelmek sosyal erkek olma adımında bir adım atmamızı daha sağlayacaktır.

 

Erkeklerde İstenmeyen Tüylerden Kurtulma

Erkeklerde istenmeyen tüylerden kurtulma amacıyla kullanabileceğimiz birden fazla seçenek bulunuyor. Bu seçenekler vücudunuzda alacağınız kıl bölgelerine göre değişiklik yaratabilir. Ayrıca kendinize sormanız gereken bir diğer soru Kıllardan tamamen kurtulmak mı ? Yoksa fazla kıllardan kurtulmak mı ? Bu ikisi arasındaki ayrım yazımızın devamı açısından önem içerecektir.

Eğer sporcu bir vücuda sahipseniz kılları azaltmak yerine kıllarınızı tamamen alabilirsiniz. Bunun nedeni sporcu kaslarınızın daha ön planda gözükerek estetik bir izlenim bırakması olacaktır. Bunun yanı sıra biraz çocuksu bir yüz hattına sahipseniz çevrenizdeki kişilerden rahatsız edici söylemler duyabilirsiniz. Ayrıca ilgili bölgelerdeki kıllardan tamamen kurtulmak hassas cilde sahip insanlar için sorunlar da oluşturabilir.

 

Erkeklerde İstenmeyen Tüylerden Kurtulma; Bacak Kılları Nasıl Alınır ?

Erkeklerde istenmeyen tüylerden kurtulma rehberimizin birinci kısmı bacak kılları olacaktır. Bu kısımda Bacak Kılları Nasıl Alınır ve erkek bacak kılları alma yöntemleri gibi sorulara cevap vereceğiz. Daha ayrıntılı bilgilendirme için Bacak Kılları Nasıl Alınır ? içeriğini inceleyebilirsiniz.

Bacak kıllarını kesmek için kullanabileceğiniz birden fazla seçeneğiniz bulunuyor. Bu seçenekler arasında en ideal seçeneği belirleyerek bacak kıllarını almak daha mantıklı olacaktır. Erkeklerde bacak kıllarını alma yöntemlerine geçmeden önce bacak kıllarını kesmek için ilgili yüzeyi nasıl hazırlamamız gerektiğini açıklayacağım.

Bacak kıllarını kesmek için ilk olarak ilgili yüzeyi duşa girerek tıraşa uygun hale hazırlıyoruz.
İlgili bölgedeki kılları düzelterek daha iyi bir kesim sağlayabiliriz.

Bu aşamadan sonra “erkeklerde istenmeyen tüylerden kurtulma” işlemine başlayabiliriz. Aşağıda açıklamalarla birlikte erkek bacak kılı alma yöntemleri listesine göz atarak uygun seçeneği seçebilirsiniz.

 

Makineyle bacak kılları nasıl alınır; Bu seçeneği kullanmak benim gibi diğer hassas cilde sahip olan okuyucular için uygun olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bacak kıllarını çıkma yönüne doğru kesmektir. Aksi taktirde bacak kıllarını kesmek daha zor ve acı verici olabilir.

Makineyle bacak kıllarını kesmek için ilk olarak duşa girerek vücut yüzeyimizi tıraşa uygun hale getiriyoruz.
Kıllarımızı kesmek için kıllarımızı düzeltiyoruz.
Uygun makine başlığını keserek kıllarımızı çıkma yönüne doğru kesiyoruz.
Kesimden sonra iltihap gibi sorunlar olmaması için vücudumuzu nemlendirici ile nemlendiriyoruz (alerjiniz yoksa).

 

Jiletle bacak kılları nasıl alınır; Jiletle bacak kıllarını almak, tıraş makinesine nazaran daha pürüssüz bir görüntü bırakabilir. Ancak hassas ciltli kişiler için tıraş makinesini kullanmak daha iyi olacaktır.

Jiletle bacak kıllarını kesmek için ilk olarak duşa girerek ilgili yüzeyi yumuşatıyoruz.
Tıraş jiletinde tıkanıklık olmaması için kıllarımızı düzeltiyoruz.
Vücudumuzun tıraş esnasında zarar görmemesi için ilgili bölgeyi kayganlaştırıyoruz.
Tıraş jiletini ilgili bölgeye kılların çıkma yönüne doğru nazik şekilde kullanarak kıllarımızı kesiyoruz.

 

Tüy dökücü kremle bacak kılları nasıl alınır; Tüy dökücü krem kullanarak bacak kıllarını kesmek pratik olması nedeniyle tercih ediliyor. Burada önemli nokta seçmiş olduğunuz tüy dökücü kremin kaliteli ve size alerji yapmayacak bir ürün tercihi olması olacaktır.

 

Ağda ile bacak kıllarını almak; Bu seçeneği hiç denemedim ancak bazı sporcuların bacak kılları alma yöntemleri arasında yer aldığını söyleyebilirim. Kıllarınız çok uzunsa acı verebileceğinden denemenizi önermem.

 

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma; Erkeklerde Göğüs Kıllarından Kurtulma

Erkeklerde istenmeyen tüylerden kurtulma olarak ilgili bir diğer bölüm göğüs kıllarının olmasıdır. Bu kısımda Erkeklerde Göğüs Kıllarından Kurtulma ve göğüs kıllarından kurtulmanın yolları gibi sorulara cevap vereceğiz.

Özellikle yaz aylarında göğüs bölgesindeki kılların fazla olması erkekler için oldukça sorun olabiliyor. Bir yandan daha erkeksi imajı barındırırken bir yandan da kazak olarak kullanılabilmesi gibi avantajları var (şahsi tecrübeler). Bunların yanı sıra göğüs bölgesindeki kasları geri plana atmaları ise başlıca bir sorun olarak çıkıyor. Peki ne yapmamız gerekli ?

Açıkçası göğüs kıllarının erkeksi bir imaj bıraktığını söylemek yanlış olmaz. Ancak çok fazla göğüs kılınızın olması karşı cinste iticilik olarak algılanabilir. Eğer sporcu bir vücuda sahipseniz göğüs kıllarınızı tamamen alabilirsiniz, göğüs kıllarından kurtulmak kaslarınızı daha belirgin gösterecektir.

Erkeklerde istenmeyen tüylerden kurtulma içeriğinin Erkeklerde Göğüs Kıllarından Kurtulma aşamalarını sizinle paylaşıyorum.

 

Göğüs tıraşı öncesi ön hazırlık;

Ilık bir duş alarak ilgili bölgeyi tıraşa hazır hale getirelim.
Verimli bir tıraş olması amacıyla göğüs kıllarımızı düzeltelim.

 

Tıraş jileti ile erkeklerde göğüs kıllarından kurtulma; Eskiden tercih ettiğim bir seçenek olsa da zaman içerisinde kıllarımın daha sert çıkmasını gözlemlediğim için tercih etmiyorum. Ancak sizde farklı bir etki yaratabileceğini söylemekte de fayda var. Hassas cilde sahip kişilerin tıraş jileti yerine tıraş makinesi tercih etmesi daha iyi olabilir.

Tıraş jileti ile göğüs kıllarından kurtulmak için ilk olarak duş alarak ilgili bölgeyi uygun hale getiriyoruz.
İlk olarak kıllarımızı düzeltiyoruz.
Sonrasında ise ilgili bölgeyi göğüs tıraşı esnasında tahriş olmaması için kayganlaştırıyoruz.
Diğer aşamada göğüs kıllarını jiletle almak için kılların çıkış yönüne doğru kıllarımızı nazik şekilde kesiyoruz.
Erkeklerde göğüs kıllarından kurtulma rehberinin son aşamasında tıraş sonrasında nemlendirici kullanarak (alerjiniz yoksa) vücudumuzu koruyoruz.

 

Tıraş makinesi ile erkeklerde göğüs kıllarından kurtulma; Kıllara kesin çözüm erkekler için gibi başlıkların yanı sıra tıraş makinesi ile göğüs kıllarını almak bana oldukça pratik geliyor. Başlıca nedeni işlemin hızlı ve maliyeti düşük olarak sürmesidir.

Tüylerden kurtulma yöntemleri arasında olan tıraş makinesini kullanmadan önce ilk olarak duşa girerek vücut yüzeyimizi yumuşatalım.
Ardından göğüs kıllarımızı elimiz ile düzelterek tıraş için daha uygun bir ortam hazırlayalım.
Tıraş makinesini kılların çıkma yönüne nazik şekilde kullanarak kıllardan kurtulalım.
Tıraş sonrasında kızarıklık gibi sorunların önüne geçmek için nemlendirici kullanabilirsiniz. (alerjiniz yoksa)

 

Ağda ile erkeklerde göğüs kıllarından kurtulma; Ağda seçeneğini erkeklerde göğüs kıllarından kurtulmak için tavsiye ettiğim söylenemez. Bunun nedeni erkeklerin göğüs kıllarının uzun ve gür olmasıyla beraber fazla acı vermesidir. Ayrıca hassas ciltlerde iltihaplanma gibi sorunlara neden olabiliyor.

 

Tüy dökücü kremle erkeklerde göğüs kıllarından kurtulma; Tüy dökücü kremi göğüs tıraşı için kullanan pek fazla kişiye rastladığım söylenemez. Ancak bazı kişilerin bunu bir seçenek olarak kullandığı da aşikardır.

 

Erkeklerde Kıl Çözümü; Kol Kıllarını Almak

Kol kıllarını almak diğer vücut yerlerine nazaran biraz daha hassaslık gerektirebilir. Bunun nedeni deri kalınlığının ince olmasından kaynaklı kol bölgesinin hassas olmasıdır. Kol Kıllarını Almak erkekler açısından çok gerekli olmamalıdır. Tabi aşırı derecede kol kılınız varsa kol kıllarını azaltmak daha mantıklı olacaktır.

Sporcu vücuduna sahip kişiler ise bilek kaslarının daha net şekilde gözükmesi açısından kol kıllarını almayı tercih edebilir. Kol kıllarını almak isteyen kişilerin hassas bir vücut yapıları varsa dikkat etmelerini öneririm.

 

Kol Kıllarını Almak İsteyenler İçin Ön Hazırlık;

Erkeklerde istenmeyen tüylerden kurtulma olarak kol tüylerini almadan önce ilk olarak duşa girerek vücudumuzu yumuşatarak tıraşı daha kolay yapabiliriz.
Tıraş öncesinde ilgili bölgedeki kıllarımızı düzeltiyoruz.

 

Tıraş makinesi ile kol kıllarını almak; Tıraş makinesi ile kol kıllarını almak erkeklerde istenmeyen tüylerden kurtulma açısından oldukça mantıklı geliyor. Bunun nedeni uzun seneler boyunca dayanması ve isteğe bağlı boyutta kol kıllarını almak mümkün oluyor. Tabi bu seçeneğin kıllara kesin çözüm olmadığı da bir yandan aşikar.

Koldaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için ilk olarak vücudumuzu duşa girerek yumuşatıyoruz. Bunu yapmamız daha rahat şekilde tıraş olmamızı sağlayacaktır.
İkinci aşamada tıraş öncesi kolumuzdaki kılları elimiz aracılığıyla düzelterek daha kolay kol kıllarını almayı sağlayabiliriz.
Sonraki aşamada tıraş makinesini kol kıllarının çıktığı yöne doğru olarak istenmeyen tüylerden kurtulma işlemini tamamlamış oluyoruz.
Tıraş makinesiyle kol tüylerini almak kolay bir işlem olsa da kolumuzda kızarıklık veya iltihap olmaması için tıraş sonrasında nemlendirici sürebiliriz. (alerjiniz olmamasına dikkat edin)

 

Tıraş bıçağı ile kol kıllarını almak; Tıraş bıçağı, tıraş makinesine nazaran daha estetik bir görünüş bıraksa da ben tercih etmiyorum. Bunun birinci nedeni kılların daha gür ve sert çıkması, ikinci nedeni ise hassas vücudu olan kişilerde iltihaplanmalara neden olmasıdır. Ancak böyle bir sorununuzun olacağını düşünmüyorsanız kararı size bırakıyorum.

Tıraş bıçağı ille kol kıllarını almak, tıraş makinesine nazaran biraz daha zahmet teferruatlı olabiliyor. Tıraş makinesi ile kol kıllarımızı almadan önce yaptığımız gibi duşa girerek ilgili yüzeyi yumuşatıyoruz.
Ardından kol kıllarımızı elimiz ile düzelterek tıraşın daha kolay olmasını sağlayabiliriz.
Sonraki aşamada vücut yüzeyimizin zedelenmemesi için tıraş kısmını kayganlaştırıyoruz.
Tıraş jiletini istenmeyen tüylerden kurtulmak için nazik ve kılların çıktığını yöne doğru kullanarak kıllarımızı alıyoruz.
Tıraş sonrasında iltihaplanma veya kızarıklık gibi sorunlar olmaması için nemlendirici sürebiliriz.(alerji gibi bir sorununuz yoksa)

 

Ağda ile koldaki kıllardan nasıl kurtulurum; Bu kısmı soru şeklinde hazırladığımı söylemem gerekiyor. Çünkü bu konuda bir deneyimim olmadı ancak tıraş jiletiyle veya tıraş makinesiyle kol kıllarını almak ağdaya nazaran daha az acı verici olabiliyor.

 

Tüy dökücü kremle kol kıllarını almak; Tıraş makinesi ve tıraş jiletine nazaran daha az uğraştırıcı olsa da, kaliteli bir markanın tüy dökücü kremi ile kol kıllarınızı almanızı tavsiye ederim. Düşük kaliteli tüy dökücü kremler ile kol kıllarını almak bazı problemlere neden olabilir.

 

Erkek Kıllardan Kurtulmanın Doğal Yolları

İnternet üzerinde erkeklerde istenmeyen kıllardan kurtulma olarak bazı doğal yollar mevcut bulunuyor. Ancak bu doğal yolların vücudunuza alerjik bir reaksiyon yaratıp yaratmayacağını bilemeyiz. Bu nedenle doğal yollardan istenmeyen tüylerden kurtulmadan önce doktorunuza bu yöntemleri sorarak bilgi edinmenizi öneririz.

Bu yöntemleri deneyenler ile ilgili henüz bir duyum almadığım için burada bu yöntemleri paylaşarak okuyucularımızı da zor duruma sokmak istemeyiz. İlgili bölümün doktoruna giderek onlardan doğal yollardan kılları azaltma veya kurtulma tavsiyeleri alabilirsiniz.

 

Kıllardan Tamamen Kurtulmak ?

Erkeklerde istenmeyen tüylerden kurtulmanın bir diğer yolu epilasyon olabilir. Epilasyon yaptırmış bazı kişiler kıllardan tamamen kurtulmak için epilasyon yaptırmanın işe yaradığını, bazı kişilerde epilasyon yaptırmanın sadece geçici bir çözüm olduğunu söylüyor.

İlgili bölümün doktoruna giderek kıllardan kalıcı kurtulmak istediğinizi söyleyerek bir çözüm önerisi isteyebilirsiniz. Şahsen ben epilasyon yaptırma tarafında değilim. Bunun nedeni devamlı olarak bir değişim içerisinde olmamız ve ileride kılsız erkeklere karşı bir ön yargı oluşması ihtimali olmasıdır. Biraz kıllı olmanın erkeksi bir hava kattığını söylemekte yanlış olmaz 🙂

 

SON YORUMLAR

Bu yazı dizisinde erkeklerde istenmeyen tüylerden kurtulma ve tüylerden kurtulma yöntemleri gibi başlıkları inceledik. Eğer bu başlıkların size biraz bile yardımcı olduğunu düşünüyorsanız ne mutlu bize..

Sonraki yazılarımızı takip ederek sosyal erkek olma sürecinde bir adım daha atmayı başarabilirsiniz. Unutmayın insanların düşünceleri sizin için bir yere kadar önemli olmalıdır. Bu düşünceler hayatınıza olumsuz etkiler etmeye başladıysa bir şeylerin yanlış gittiğini söyleyebiliriz.

Yazı Oylaması
Oylama Tarihi
Oylanan Yazı
Erkeklerde İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Rehberi
Yazar oylaması
51star1star1star1star1star

Kaliteli içerikler üreterek sosyalerkek olmaya katkı sağlayan bir yazar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir