erkek bacak kılları nasıl alınır
Kişisel Bakım

Erkekler Bacak Kıllarını Doğru Şekilde Nasıl Alabilir?

Bacak kılları nasıl alınır ve Erkek bacak kılları alma yöntemleri arasında bulunan bacak kıllarını makineyle kısaltmak ile ilgili dikkat edilmesi gerekenleri bu yazıda paylaşacağız.

Öncelikle herkese selamlar. Bu gün erkekler açısından önemli olan bir diğer soruyu cevaplayacağız. Bu soru “Bacak kılları nasıl alınır”.  Oldukça basit bir soru gözüküyor ancak kıllarınızı doğru şekilde almadığınızda ileride bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Tabi ayrı bir sorunda toplumumuzda bacak kıllarını alan erkeklere yönelik bir ön yargı olduğundan erkek bacak kılları alınmalı mı sorusu aklımıza gelmiyor değil. Bu yazımızda erkek bacak kılları alma yöntemleri ile beraber bacak kıllarını nasıl kesebileceğiniz ile ilgili bilgiler vereceğim.

 

Bacak Kılları Nasıl Alınır ?

İnternet üzerinde bu konuya yönelik ayrıntılı bir içerik olmadığı için bu yazıyı yazdım. Bacak kıllarını alırken bilmeniz gereken bir kaç önemli ayrıntı bulunuyor. Bu ayrıntılardan ilki makineyle veya jiletle bacak kıllarınızı alırken kılların çıkma yönüne doğru kıllarınızı almanızdır. Makine veya jilet kullanırken bacak kıllarınızı, kılların çıkma yönüne zıt şekilde alırsanız deriniz tahriş olabilir.

Bu nedenle bacak kıllarını kesmek için doğru seçeneği, doğru şekilde uygulamalısınız. Alt başlıklarda erkek bacak kılları alma yöntemleri ile bacak kıllarının nasıl alınabileceğini öğrenebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK: Erkeklerde İstenmeyen Tüylerden Kurtulma

 

Erkek Bacak Kılları Alma Yöntemleri

İzninizle erkek bacak kılları alma yöntemlerine giriş yapıyorum. Bu başlık altında doğru bir şekilde bacak kıllarınızı almanızı sağlayacak bazı önerileri paylaşacağım. Makineyle bacak kılı alma ve jiletle bacak kılı alma konusunda dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Lafı fazla uzatmadan konuya giriş yapmak istiyorum. Bu nedenle “bacak kıllarını makineyle kısaltmak” ve jiletle bacak kıllarını almak konusunda bazı öneriler paylaşacağım.

 

Makineyle Bacak Kıllarını Almak

Makineyle bacak kıllarını almadan önce bilmeniz gereken önemli bir şey var. Bacak kılları için makine seçiminizin nasıl olacağı da önemli bir konudur. Eğer bacak kıllarını makineyle kısaltmak istiyorsanız kablolu veya kablosuz makine seçimine karar vermelisiniz. İşinizin uzun süreceğini düşünüyorsanız kablolu bir makine sizin için daha uygun olacaktır.

Bacak kıllarını makineyle kısaltmak için size uygun başlığı seçmenizde önemlidir. Bacak kıllarınızı makineyle kısaltırken uygun başlık takmadan en düşük numara ile keserseniz, etraftaki insanlardan bazı negatif yorumlar alabilirsiniz. Bu nedenle şahsi olarak kendim de bacak kıllarımı makineyle alırken uygun başlığı seçiyorum.

Son olarak “bacak kılları nasıl alınır” sorusuna da cevap vermek istiyorum. Yazımın başında belirttiğim gibi bacak kıllarınızı makineyle alırken kılların çıkma yönüne doğru makineyi kullanmanızı öneririm (yukarıdan aşağıya). Çıkma yönünün tersine doğru bacak kıllarını makineyle kısaltmak bazı sorunlara neden olabilir.

 

Jiletle Bacak Kıllarını Almak

Erkekler için bacak kıllarını almak için kullanılabilecek bir diğer yöntem de tıraş jiletleri oluyor. Bacak kıllarını makineyle kısaltmak bazı kişiler için uygun olabiliyor. Ancak bir model, sporcu veya estetik görünüşe önem veren birisi iseniz jiletle bacak kıllarınızı almak sizin için daha iyi olabilir. Jiletle bacak kıllarını alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunuyor. Bu tavsiyeleri göz önünde bulundurmanızı öneririm.

  • İlk olarak kaliteli bir tıraş jileti ve bacak kılları için tıraş köpüğü almanızı öneririm.
  • Tıraş işlemine başlamadan önce kuru bacağı tıraş yapmamanızı öneririm. Bacağınızı kıllar için uygun olan tıraş köpüğü ve su ile kayganlaştırdıktan sonra bacak kıllarınızı almanız daha iyi olacaktır.
  • Jiletle bacak kıllarını almak makineye göre daha iyi bir görünüm bırakabilir. Ancak jilet ile alırken derinizi tahriş etme ihtimali bulunduğundan daha dikkatli olmalısınız. Makinede olduğu gibi kıllarınızı çıkma yönünde almanız daha iyi bir sonuç verecektir.
  • Jiletle bacak almaya kararlıysanız kıllarınızı aldıktan sonra kızarıklık gibi sorunlarla karşı karşıya kalmamak adına nemlendirici kremler sürmenizi de önerebilirim.

 

Tüy Dökücü Kremle Bacak Kıllarını Almak

Erkek bacak kılları nasıl alınır sorusunun bir diğer önemli cevabı da tüy dökücü kremlerdir. Tüy dökücü kremle bacak kılları almak makine ve jilet ile bacak kıllarını alma konusunda daha işlevsel olabilir. Ancak kullanacağınız tüy dökücü krem kaliteli bir markanın ürün olmalıdır. Aksi takdirde vücudunuz da kızarıklık gibi sorunlar çıkartabilir. Bacak kıllarını makineyle kısaltmak ile tüy dökücü krem arasında bir karar vermem gerekirse ben makineyle kısaltmayı tercih ediyorum. Ancak sizin kararınız ihtiyacınız doğrultusunda değişebilir.

 

Erkekler Bacak Kıllarını Almalı mı ?

Farklı bir konuya daha değinmek istiyorum. Toplumumuz da ne yazık ki “erkek bacak kılları nasıl alınır” gibi sorulara karşı olumsuz tepki veren bir çok insan var. Bu insanlar vücuttaki kıl oranının artması ile erkekliğin arttığı düşüncesini barındırıyorlar. Bana kalırsa yanlış bir düşünce, ancak insanların bu düşüncelerine de karışmak istemem. Bana bu düşünceleri bir nebze azaltmak için bacak kıllarını makineyle kısaltmak daha mantıklı olabilir. Konumuza dönecek olursak vücut kıllarınızı aldıktan sonra olumsuz tepkiler ile karşılaşmanız normaldir. Ancak bu tepkileri göz ardı ederek sizi iyi hissettirecek seçeneği belirlemelisiniz.

 

SON SÖZLER

Umarım bu yazının sonunda erkek bacak kılları nasıl kesilir sorusuna cevap vermişimdir. Bakımlı erkek yolunda yeni adımlar atmak ve daha iyi hayat standartlarına sahip olma serüvenine katılmak istiyorsanız yazılarımızı takip etmeyi unutmayın. Bu yazıda bacak kıllarını kesmek konusuna değinmiş olabiliriz. Belki de bu soru sizin ilgi alanınıza ve görüşlerinize ters kaçabilir. Ancak bloğumuz da zaman içerisinde yeni yazılar yayınlanacaktır.

Bu yazı dizisinde erkek bacak kılları nasıl alınır ve erkek bacak kıllarını alma yöntemleri paylaşılmıştır. Bacak kıllarını makineyle kısaltmak için ileri ki zamanlarda erkek bacak kıl alma makinesi önerileri paylaşılacaktır. Sağlıcakla kalın..

Yazı Oylaması
Oylama Tarihi
Oylanan Yazı
Erkekler Bacak Kıllarını Doğru Şekilde Nasıl Alabilir?
Yazar oylaması
51star1star1star1star1star

Kaliteli içerikler üreterek sosyalerkek olmaya katkı sağlayan bir yazar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir